Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

Туринабол купить где купить. | Найкращі тури у Львів также читайте.
 Водний туризм

В Івано-Франківській області є п’ять річок, довжина яких в межах області становить понад 100 км. Це: Дністер – 200 км; Черемош – 167 км (разом з притокою Чорний Черемош); Прут – 150 км; Лімниця – 122 км і Свіча – 107 км.

Потужним рекреаційним ресурсом області є ріка Дністер, друга за величиною річка України. Найцікавішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок довжиною 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча – Дністровський каньйон. Тут Дністер тече по каньйоноподібній долині, завглибшки 80-200 м, утворюючи багато звивів – меандр. Природа каньйону своєрідна та неповторна. Тут “зібрані” геологічні, ботанічні, археологічні, гідрологічні пам’ятки, які формують неповторні ландшафти. В окремих місцях збереглися ділянки з цінними деревними або чагарниковими породами, вікові й екзотичні дерева. Природа каньйону своєрідна та неповторна.

Дністровський каньйон – своєрідний храм-музей, де в усій своїй незайманості, гармонійному поєднанні зібрані найкращі творіння живої і неживої природи. В межах каньйону знаходиться більше десяти карстових печер і гротів. Доступ до них часто важкодоступний. Особливо вражає химерний вигляд таких печер з рівня річкового плеса, а невеликі водоспади т.зв. “дівочі сльози”, що збігають по зарослих густими мохами скелях, представляють унікальної краси видовище.

Теплий клімат у каньйоні вирізняє цю місцевість з-поміж інших територій Західної України. Стіни каньйону затримують сонячне тепло, через що влітку дощів майже не буває, а навесні зелень розцвітає на 2-3 тижні швидше. Дністровські схили вкриті безліччю рідкісних рослин і є домівкою для сотень видів тварин і птахів.

Сплави Дністром тривалістю до 7 днів є одними із найцікавіших подорожей в Україні, переважно відбуваються на різноманітних плавзасобах та поєднані із пішими мандрівками по березі до пам’яток природи, історії та культури.

Вздовж маршруту річкою Дністер можна відвідати пам’ятки природи, культури та архітектури:

 

 • церква Різдва Христового, м. Галич;
 • Галицький замок, м. Галич;
 • Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття, с. Крилос;
 • залишки Маріямпольського замку, XVII ст.;
 • Чудодійний Образ Маріямпольської Богоматері, XVI ст. (с. Маріямпіль);
 • Буківнянське городище (літописна згадка 1214 р.);
 • дерев'яна церква святих Косми та Дем'яна, 1889 р., с. Петрилів;
 • у с. Нижнів: Михайлівська церква і дзвіниця 1872 року, Введенська церква і дзвіниця XVIII ст., чудотворна ікона Богоматері; старий дерев'яний млин XVI ст., в якому за переказами старожилів козаки мололи порох; символічна могила Тараса Бульби, згідно з місцевими переказами саме тут його схопили вороги;
 •  Дерев'яна церква Різдва Івана Хрестителя, 1802, с. Кутище;
 • карстові печери в с. Одаїв;Чудотворна ікона в с. Одаїв;
 • водоспад і печерний храм з гротами в скелі навпроти села Делева;
 • водоспад «Дівочі сльози» поблизу с. Монастирок;
 • розвалини Раковецького замку XVII ст., с. Раковець;
 • каскад водоспадів, с. Вільхівці;
 • «Червона гора» розташована на стику мальовничого Берем'янського каньйону з Дністровським. Особливість гори в тому, що навіть в найлютіші зими сніг не затримується тут більше одного-двох днів, тому цю місцевість ще називають «Дністровськими субтропіками»;
 • бункер воїнів УПА в с.Хмелева;
 • Чернелицький замок початок XVII ст., смт. Чернелиця;
 • печера монахів-відлюдників, грот у великій скелі над Дністром;
 • церква «Святих Косми і Дем'яна», 1773 р., чудотворні ікона Далешівської Божої матері, с. Далешево;
 • каскад водоспадів поблизу с. Колінки;
 • костел Непорочного Зачаття Діви Марії в Городенці. Костел в Городенці є першим витвором на наших землях відомого італійського архітектора Бернанда Меретина, який пізніше звів собор Св. Юра у м. Львів, ратушу в м. Бучач та ін. На згаданих будівлях Бернанд Меретин працював разом зі скульптором Йоганом Пінзелем;
 • діючі церкви та храми у навколишніх населених пунктах.

Гірські річки Івано-Франківщини – це добре освоєні туристами ріки басейнів Дністра і Прута. Найбільшою популярністю у туристів користується сплав по ріках: Чорний і Білий Черемош, Черемош, Прут, Свіча, Дністер, Лімниця (яка є однією з найчистіших у Європі). Гірські ріки відрізняє висока потужність потоку, стрімка течія, що досягає 10-15 км/год, сильні пороги та затяжні шивери. Нахил русла в верхів'ях до 10 м/км (Прут, Білий Черемош). Живлення – переважно атмосферними водами з весняною повінню під час танення снігу та дощовими паводками.

Найцікавішою для любителів екстремального рафтингу є ріка Черемош, яка протікає територією Верховинського, Косівського району і Снятинського районів по кордону з Чернівецькою областю і, впадаючи в р. Прут, несе свої води в р.Дунай. Утворюється Черемош внаслідок злиття двох річок – Білий (51 км) і Чорний Черемош (87 км). Останній починає збирати свої потоки з північних схилів вершин: Коман (1724 м), Команова (1734 м) та Палениця (1750 м) на кордоні з Румунією, Чивчинських гір та Чорногори і протікає тільки по території Верховинського району (площа басейну – 0,85 тис. кв. км). Екологічний стан води у Чорному Черемоші, за категоріями якості відноситься до дуже чистих.

Після будівництва на р. Білий Черемош гідроелектростанції, Чорний Черемош став основним полігоном для водних туристів. Його пороги, згідно з Переліком класифікованих туристських маршрутів України, затвердженим Федерацією спортивного туризму України (www.fstu.org.ua), мають II і III категорії складності.

Найкращий час для проходження річок Карпат: кінець квітня – перша декада травня, коли танення снігів найбільш інтенсивне. Це стосується, в першу чергу, р. Прут та малих приток, які взагалі придатні для проходження лише протягом кількох днів весни. Але за рахунок розвитку порівняно нової техніки сплаву на каяках та інших плавзасобах цей сезон можна значно продовжити. Сплав по річці Черемош можливий протягом усього теплого періоду року з квітня по жовтень.

Ріки Карпат можна долати на каяках, байдарках, катамаранах, плотах. В залежності від сезону та виду суден маршрути на гірських річках класифікуються до ІV категорії складності з елементами V. Ріки Карпат можуть бути прекрасним полігоном для міжсезонної підготовки до походів найвищих категорій складності.

 

Запрошуємо до активного відпочинку на Івано-Франківщині!

 
e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.109sec