Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

Біля Палацу Потоцьких відкопали підземний хід (фото)

00:48

Позаминулої суботи під стінами Палацу Потоцьких в Івано-Франківську почались археологічні розкопки. Роботи, в рамках відзначення 350-річчя Івано-Франківська, проводить дочірнє підприємство «Культурна спадщина Прикарпаття» інституту археології НАНУ. У розкопках беруть участь і активісти історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто». Вже першого дня дослідники розкопали підземний хід.

«При обстеженні валу, що йде паралельно вулиці Дністровській, ми помітили просідання ґрунту, вирішили копати саме тут і не помилились, – розповідає Василь Романець, директор ДП «Культурна спадщина Прикарпаття» і керівник експедиції. – Знайшли підземний коридор з бочкоподібним склепінням шириною 2,15 та висотою до 2 м. Він розташований перпендикулярно стіні шпиталю та завершується завалом. Аби знайти його продовження, розпочали новий шурф прямо під стіною колишнього палацу. Якісь висновки робити зарано, але вже можу припустити, що це кінець XVII століття».

«Я вважаю, що біля підніжжя рову колись була укріплена нижня тераса як додаткова лінія оборони, – каже історик Зеновій Федунків, який теж працює на розкопках. – Цей хід слугував для сполучення із замком. На жаль, він зберігся не повністю, а підлога щільно засипана будівельним сміттям. Обвалилося там, де проходить пішохідна доріжка. Таке враження, що колись там провалилось авто. Було б добре пробитися далі та дослідити, куди веде цей коридор».

Як каже Василь Романець, міська влада обіцяла допомогти із фінансуванням досліджень. Може ми стоїмо на порозі якоїсь археологічної сенсації? В будь-якому разі, головне – не наслідувати минулорічний приклад, коли розкопки біля пасажу Гартенбергів спочатку перетворили на громадський туалет, а потім взагалі засипали до кращих часів.


Репортер

e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.108sec