Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

16:56
На Прикарпатті впорядкували ще одну туристичну принаду – Ангелівську Домницю. Опікувалися давньою доменною піччю волонтери із фундації «Карпатські стежки». Виконання робіт стало можливим завдяки фінансовій підтримці Головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської ОДА в рамках обласного конкурсу проектів з розвитку туризму в 2011 році.
Допомогу також надало «Осмолодське лісове господарство». Підприємство забезпечило волонтерів лісоматеріалами та спецтехнікою.

Ангелівська Домниця розташована на Рожнятівщині між селами Ясень та Гриньків. Вона - єдина в Україні пам’ятка старовинної культури національного значення. Будівництво доменної печі розпочато у 1810 році за сприяння греко-католицького митрополита Ангеловича, звідси й походить назва урочища "Ангелів".

Підприємство мало високу піч, що збереглася донині, 12 шахт, дві гамарні - так тоді називали фабрики, де переробляють залізо і очищають його за допомогою вогню. А ще кузню - для виробництва цвяхів. Історики стверджують, на початку ХІХ століття Галичина виплавляла більше заліза, ніж Португалія. Проте Ангелівська гута діяла всього шість років.


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
parse_skin_emptytitle -> Empty skin point: title
Logz writed:
Generation time: 0.007sec