Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

Музей мистецтв Прикарпаття відкрив виставку "Олекса Новаківський та його учні" (ВІДЕО)

17:57

Музей мистецтв Прикарпаття відкрив виставку «Олекса Новаківський та його учні» до 140-річчя від дня народження художника. Експозиція містить твори учнів Новаківського та «Автопортрет» майстра, який належить фондам музею.

«Музей вперше експонує близько 30 робіт маловідомого Михайла Мороза, які знаходяться в приватній колекції. Їх власник побажав залишитись неназваним. Водночас, він представив на показ ще 4 етюди з Космача, зроблені рукою Новаківського», - говорить заступник директора Музею мистецтв Прикарпаття Віктор Доскалюк.

Він зауважив, що Олекса Новаківський довгі роки дружив з Андреєм Шептицьким, на площі якого знаходиться Музей мистецтв Прикарпаття.

«Саме Митрополит Андрей Шептицький викупив будинок у Львові для Олекси Новаківського, який відкрив там мистецьку школу, що стала потужним осередком культури у Західній Україні. Через неї пройшли понад 90 українських митців», - повідомив Віктор Доскалюк. За його словами, у цій школі студіювали живопис Іван Кейван, Михайло Мороз та О.Плешкан, твори яких вперше експонує музей.

Усіх художників об’єднує звернення до традиційного реалістичного живопису з забарвленням експресії та витонченого колориту. Настрій твору, широкий мазок – це те, що притаманно кожному учню Новаківського. Втім, всі вони зуміли залишити свій неповторний почерк, який вирізняє їх з-поміж інших митців.

«Автопортрет» Олекси Новаківського - це графічна робота, яку автор виконав у своїй манері імпресіонізму, зафіксувавши власний погляд, з усієї пронизливістю та зосередженістю. До фондів Івано-Франківського музею ця робота потрапила в 80-х роках і нині залишається окрасою та неоціненним скарбом.

Нагадаємо, мистецька школи Олекси Новаківського діяла з 1923 до 1935 року у Львові. Нині там відкрито художньо-меморіальний музей художника. Сам майстер похований на Личаківському кладовищі Львова.

paralleli.if.ua

.


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.113sec