Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

Надвірна продовжує розвивати міжнародне співпробітництво (фото)

14:35

Для розвитку економічної, культурної та спортивної співпраці між громадою м. Надвірна та містами інших країн активно розширюється міжнародне співробітництво. Нещодавно відбувся візит делегації до першої столиці Польщі – міста Гнєзно Великопольського воєводства. Метою поїздки було ознайомлення із європейським досвідом в сфері розвитку велосипедного руху та методи адаптації міської транспортної інфраструктури до потребі велоспільноти.

В робочій поїздці взяли участь: міський голова Зіновій Андрійович; координатор проекту, директор Надвірнянського туристично-інформаційного центру Володимир Гринішак; голова велоклубу “Срібний ніпель” Тарас Бортнічук та велоактивісти: Олексій Менів, Володимир Косило, Дзвіна Гринішак та Василь Зіник.

Нагадаємо, що метою проекту “Велосипедом по Україні” є – розвиток велосипедного руху на території Надвірнянщини, зокрема, проведення інформаційної кампанії з популяризації цього руху, створення маршрутів та нанесення їх на карту, встановлення велопарковок та розробка «Концепції розвитку велосипедних шляхів у Надвірнянському районі». Також у рамках проекту передбачено налагодження міжнародного співробітництва між містами Гнєзно і Надвірною та подальше проведення велосипедних поїздок.

Проект «Велосипедом по Україні» фінансують у рамках Програми Польсько-Американського Фонду Свободи «Зміни в Регіоні» РІТА, що реалізовується Фондом «Освіта для Демократії».

Представники делегації мали зустрічі з керівництвом повіту Гнєзно та Президентом міста Яцеком Ковальським. Відбулися візити також до громадських організацій, спортивних клубів та активістів з розвитку велосипедного руху Польщі.

Надвірнянці взяли участь в велосипедних рейдах, поїздках, ознайомилися із системою знакування туристичних веломаршрутів. Побували також на українському аналогу “ВелоДня” – “масі критичній”. На дороги в домовлений час стали виїжджати велосипедисти. Багато хто вважає, що саме так можна показати водіям та керівництву міста реальну кількість велосипедистів, саме так можна довести повноправність поїздок містом, а велодоріжки - це така ж необхідність як переходи для пішоходів та заїзди для неповносправних. "Ми не блокуємо дорожній рух - ми і є дорожній рух!".


Ще одним гаслом Критичної маси є "Зробімо міста більш екологічними!"
Велосипед не продукує викидів в атмосферу, безшумний - хіба існують кращі шанси покращити екологію в містах, де понад 60% атмосферних викидів від автомобілів?

З приходом весни в Надвірнянському районі розпочнуться практичні роботи з розвитку велосипедного руху, зокрема облаштування велосипедних стоянок, знакування туристичних маршрутів, проведення поїздок та інше.

Директор Надвірнянського ТІЦу

Володимир Гринішак


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.111sec