Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

Прикарпаття таки матиме власний пункт перетину кордону

11:30
Місцева влада досить довго опрацьовує питання про будівництво дороги і відкриття переходу на державному Румунському кордоні. Як зазначив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк, до 2010 року було проведено ряд заходів та підписано декілька меморандумів про співпрацю повіту Марамуреш і Прикарпаттям, повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо».
.

До того ж договір про відкриття міжнародного пункту пропуску через румунсько-український державний кордон має бути підписаний не пізніше 2014 року.

.

«За ці роки ми провели ряд конференцій, засідань було підписано декілька угод, центральних органів виконавчої влади за участі комітету інвестицій України. Ми виграли Європейський гранд у 2,5 млн. гривень і на проектні роботи. На сьогоднішній день ми підійшли до риски після якої наступає питання підписання двосторонньої угоди ратифікації урядів України та Румунії», - пояснив пан Плавюк.

.

Оскільки питання потребує вже переходу до конкретних дій, нещодавно делегація обласної адміністрації в кількості семи чоловік перебувала на теренах Румунії.

.

«Ми мали зустріч в Міністерстві закордонних справ, був присутній посол України в Румунії. На сьогоднішній день ми вже отримали резюме від цих переговорів де ДМЗС Румунії підтверджує будівництво дороги та відкриття пункту перетину. Є всі необхідні заключення», - зазначає Василь Сидорович.

.

За словами фахівців, відкриття цього пункту перетину, відкриття кордону та будівництва дороги дасть можливість розвитку інфраструктури території області.

.

Відтак в свою чергу румунська сторона пропонує області пілотний проект. Який передбачає собою надання екстреної допомоги та медицини. Згідно якого використовуватиметься найновіша техніка, щоб надавати жителям румунської території медичну допомогу.

.

За словами Василя Плавюка, резолюція, яку прийняли у Румунії є повним документом, який дає можливість завершення даного проекту. А питання коштів на сьогоднішній день як таке не розглядається.

.

«Є кошти на проектні роботи співфінансування та обласного бюджету 900 мільйонів гривень. Нам зараз необхідно нам треба завершити освоєння цих коштів аби Європейська сторона не заставила нас повернути їх назад», - зауважив пан Плавюк.

.

Крім того, пан Плавюк пообіцяв, що це питання буде доведене до кінця. І Прикарпаття матиме свій власний вихід на кордон. Якщо буде підписана угода, то роботи по будівництву дороги зможуть розпочати у червні-липні наступного року.

e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.112sec