Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

На Прикарпатті відбудеться проща до Маріямпільськоі Чудотворної Ікони Матері Божої. ПРОГРАМА

12:31

28-29 червня в селі Маріямпіль Галицького району Івано-Франківської області відбудуться урочистості з нагоди 20-річчя паломницьких турів двох громад Маріямпільськоі з України і Маріямпільськоі спільноти з Польщі.

.

За розвиток стосунків між польською і українською громадами Святійший Отець Іоанн Павло ІІ, перебуваючи у Львові, нагородив обидві громади особливою відзнакою “За поєднання”.

.

На Прикарпатті відбудеться проща до Маріямпільськоі Чудотворної Ікони Матері Божої. ПРОГРАМА

З благословення Архиєпископа і Метрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина відбудеться проща родин Івано-Франківської Архиєпархії до Маріямпільськоі Чудотворної Ікони Матері Божої.

.

У програмі:
28 червня
10.00 Свята Літургія В Храмі Різдва Христового в м. Галичі. По закінченні піша проща до Маріямполя.
18.00 Молебень до Пресвятої Богородиці.
20.00 Молитовна програма перед Маріямпільською Чудотворною іконою Матері Божої.

.

29 червня
10.00 Архиєрейська Свята Літургія.
12.00 Святкова Академія з нагоди 20 -і річниці поєднання польської та української громади Маріямполя.

.

Довідка. Перша згадка про Маріямпільську Чудотворну Ікону Матері Божої знайдена в архівах другої половини XVII ст. Саме тоді коронний гетьман Станіслав Яблуновський возив цей образ Богородиці з собою у військових походах, до якого молився з військом перед битвами з ворогами. З ним він побував під Кам’янцем-Подільським. на Буковині, у Волощині та інших місцях. Через це за образом закріпилася назва „Богородиця Гетьманська” або „Лицарська”.

.

Та найбільше прославилася ця ікона перемогою під Віднем у 1683 році. З цього моменту її не тільки почали називати Переможницею, поклоніння їй набуло великих масштабів. Саме тому Станіслав Яблуновський вирішив збудувати для неї костел на високій наддністрянській горі, перейменувавши місце у Маріям-піль, тобто „місто Марії”. Сталося це у 1691 році.

.

Відповідна комісія 1737 року влзнала образ Чудотворним. З чисельних пожертв образ було прикрашено срібним вбранням, на яке найбільше офірувала Тереза Яблуновська. Крім цього, голова Марії була увінчана срібною короною, а голову Ісуса прикрашала сонцеподібна зірка, подарована королем Польщі Яном Собесь-ким. Наприкінці XVII ст. ікону було оздоблено також коштовним камінням.

Вікна


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.12sec