Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

23:33
4

Директор Департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури Івано-Франківської ОДА Наталія Гасюк розповіла «Версіям» про розвиток туризму на Прикарпатті та чи вистачає коштів в обласному бюджеті на цю галузь.

.

Пані Наталіє, чи можна розраховувати, що у зв’язку з анексією Криму цього року кількість туристів у Карпатах буде більшою ніж зазвичай ?

.

Динаміка туристичних потоків за результатами показника туристичного збору демонструє відносне падіння кількості туристів, що відвідали область за підсумками 5 міс. 2014 року в порівнянні з минулим роком. Зібрано 553,7 тис. грн. (лідери: м. Яремче – 462,2 тис. грн., м. Івано-Франківськ – 41,3 тис. грн. Відносний показник 2013 року – 600,04 тис. грн.)

.

Маємо об’єктивні обставини такого процесу, пов’язані із загальною суспільно-політичною ситуацією у країні, падінням рівня реальних доходів населення, його купівельної спроможності у зв'язку зі зростанням курсу долара до національної валюти.

.

Безпосередньо переорієнтація потоків з Криму, на нашу думку, торкнеться дитячого відпочинку, адже у ТК Буковелі з цього літа запрацював Міжнародний дитячий центр «Артек-Карпати». Уже 5 років на базі курорту успішно діє дитячий табір «Буковель», який і став основою для «Артек-Карпати». Діти проживають в комфортабельних номерах, отримують якісне п’ятиразове харчування, мають можливість плавати в гірському озері, засмагати, активно проводити час та знайомитись з традиціями нашого краю. Такий відпочинок не лише приємний, а й корисний, адже саме тут з малечку виховують патріотизм та прищеплюють любов до України.

.

В цілому ж ситуація, пов’язана з Кримом, буде залежати від соціально-політичної ситуації в Україні.

.

- Як влада сприяє розвиткові туризму?

.

Департамент міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури працює над виконанням регіональної цільової програми розвитку туризму в області на 2011-2015 рр.

.

Головні цілі на 2014 рік – цестворення сприятливих умов для розвитку внутрішнього та зовнішнього туризму та розвиток туристичної інфраструктури.

.

Розпочинаємо великий проект МТД «Івано-Франківська область – край для туризму».

.

Проектом передбачається: розробити регіональну цільову Програму розвитку туризму на 2016-2022 роки; започаткувати консультування підприємців з питань нормативно-правового забезпечення ведення бізнесу в галузі туризму; створити мережу пунктів для короткотермінового відпочинку автотуристів; забезпечити комплексне просування туристичного продукту Івано-Франківщини шляхом презентації області на виставках, організація ознайомчих турів для ЗМІ та туристичних фірм.

.

13-14 червня проведено екологічну акцію «Еко-Дністер» у межах Дністровського каньйону на території Городенківського р-ну.

.

У 2014 р. видано великомасштабні туристичні карти області, Методичні рекомендації з надання послуг туристичного супроводу з активних видів туризму.

.

Основні завдання та заходи на 2014 рік:

.

• забезпечення сталого розвитку туризму і курортів шляхом реалізації завдань Стратегії розвитку та маркетингу туризму Івано-Франківської області до 2015 року та регіональної цільової Програми розвитку туризму в області на 2011-2015 роки;

.

• розвиток та просування екскурсійного продукту області; створення сприятливого середовища для діяльності фахівців туристичного супроводу на території області;

.

• сприяння розвитку сільського зеленого туризму шляхом проведення навчальних семінарів для власників сільських садиб та проведення категоризації туристичних садиб;

.

• розвиток туристичної інфраструктури, у т.ч. в межах Дністровського каньйону; впорядкування територій рекреаційного призначення, туристських маршрутів, берегів річок,

.

• облаштування місць відпочинку туристів, оглядових майданчиків, встановлення вказівників до туристичних об’єктів;

.

• розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів та реалізація заходів з розвитку мережі пішохідних туристських маршрутів в області;

.

• реалізація транскордонних проектів та проектів з залученням міжнародної технічної допомоги;

.

• розвиток рекреаційної діяльності на територіях природо-заповідного фонду;

.

• здійснення рекламно-інформаційної діяльності з метою поширення інформації про туристичні можливості області як в Україні, так і за кордоном:

.

• моніторинг якості туристичних послуг шляхом організації опитування туристів та гостей з метою напрацювання пропозицій щодо першочергових напрямків діяльності управління туризму облдержадміністрації.

.

- Чи вистачає в обласному бюджеті коштів на те, щоб на Прикарпатті належним чином розвивався туризм?

.

Івано-Франківщина щороку отримує з обласного бюджету на розвиток туризму понад півмільйона грн. Зокрема – 700 тис. на 2014 рік. Звичайно, коштів не вистачає, втім ми завжди націлені залучати додаткове фінансування за рахунок грантів.

.

Так, наприклад, у 2013-2014 рр. в області реалізовуються такі проекти міжнародної технічної допомоги: «Мережа Карпатської кулінарної спадщини», «Гео-Карпати – українсько-польський туристичний шлях», «Без кордонів: мережа туристичних маршрутів в Східних Карпатах», «Східноєвропейські перлини: створення та просування продуктів міського культурного туризму в транскордонному просторі», «Карпатські історичні вузькоколійні залізничні дороги», “Shtetl Routes. Об’єкти єврейської культурної спадщини в транскордонному туризмі”, «Трансфер ідеї зеленого туризму в Україні на основі системи сертифікації GoToCarpathia».

.

- Власники деяких садиб підняли ціни за проживання, а дехто навпаки знизив вартість. Чим це зумовлено?

.

Навпаки, за нашою інформацію, власники більшості садиб зеленого туризму не підіймали цін на свої послуги з минулого року.

.

Крім того, Ви знаєте, що дуже багато господарів Верховинщини, Косівщини, Долинщини, Яремчанщини зголосились приймати на короткотермінове перебування безкоштовно мешканців південно-східних областей України та Криму.

.

- Чого очікуєте від цьогорічного відпочинкового сезону?

.

Перш за все очікуємо Миру в Україні, стабілізації соціально-економічної ситуації, яка сприятиме зростанню потенціальної активності населення нарешті відпочити.

.

Літня пора – це час відпусток, коли активізується екскурсійна діяльність наших туристичних фірм. Прикарпаття пропонує своїм гостям чисте повітря, спокійні розмірену атмосферу на лоні природи, неповторні карпатські краєвиди, пішохідні, вело та водні мандрівки, цікаві історико-культурні та природні/природоохоронні туристичні об’єкти.

.

Цього сезону в області також відбудеться багато туристично-культурних фестивалів, тож запрошуємо на Івано-Франківщину! У серпні в Івано-Франківську планується вперше провести фестиваль “Довбуш-фест”. Задумується він як спортивно-музичне етнографічне свято. Також у серпні відбудеться ще один новий етно-фестиваль «Яблунівський ключ» у с-щі Яблунів на Косівщині.

.

Крім того, користуючись нагодою, ще раз запрошуємо всіх мешканців та гостей Івано-Франківська відвідати безкоштовні екскурсії, які відбуваються щонеділі в обласному центрі. Початок традиційно о 12.00 біля міської Ратуші.

.

Версії


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
parse_skin_emptytitle -> Empty skin point: title
Logz writed:
Generation time: 0.009sec