Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

У Долині пройде фестиваль духових оркестрів

12:35

У січні 2014 року Україна і світ завдяки Вам дізнались про те, що в Долині понад 5 тисяч колядників одночасно заспівали коляду «Нова радість стала» з музичним супроводом Долинського муніципального оркестру.

.

Повідомляємо Вам, що в долинян, які активно підтримують українську армію, виникла ідея провести інший масштабний захід І міжнародний фестиваль духових та естрадно – духових оркестрів “Сурми гір» присвячено громадській ініціативі «Музика проти війни”. У важкий для країни час звучання музики – це крок до примирення через мистецтво. Хочемо зазначити, що І Міжнародний фестиваль духової музики «Музика проти війни» включатиме низку різноманітних заходів, об’єднаних загальною художньою ідеєю.

.

Перш за все, мета проведення фестивалю закладена у самій назві «Музика проти війни». З давніх історичних джерел відомо, що вже наші предки використовували спільну гру духових інструментів, щоб підняти дух воїнів, вселити віру людей у перемогу. По-друге, фестиваль благодійний (вхід вільний), а доброчинні внески будуть спрямовані на підтримку українського війська. У наш непростий час кожен старається щось зробити для перемоги.

.

І організатори, і жителі є патріотами свого міста і щиро бажають, щоб про Фестиваль знали не тільки на Україні, але і в кожному куточку нашої планети.

.

Адже він носить і промоційний характер.

.

Нагадаємо, що Два роки тому, 9 червня 2013 року, за підтримки міського голови Володимира Гаразда у місті Долина відбувся 1-й Західноукраїнський фестиваль духових та естрадно – духових оркестрів «Сурми гір», в якому взяли участь колективи із західної України. В цьому році формат фестивалю вирішили розширити, і він отримає статус міжнародного. Ця ідея зацікавила депутатів нашого міста та міського голову міста Долини, які охоче її підтримали. Узгоджено дату і місце проведення фестивалю - 14 червня 2015 року, Долинський міський парк.

.

Програма фестивалю буде насиченою. Сподіваємось, що наші гості відчуватимуть теплу зустріч з перших кроків марш-параду, який пройде вулицями міста і передуватиме концертній програмі. Урочисте відкриття фестивалю розпочнеться з обов’язкового репертуару-одночасного спільного виконання всіма духовими оркестрами гімну України, гімну Європи (4-ї частини симфо́нії № 9 ор.125, Л.В.Бетховена) та західноукраїнського маршу Л.Сапелюка «Повстанський». Також кожен колектив презентуватиме свою концертну програму.

.

На даний час створено організаційний комітет на чолі з міським головою, визначено основні завдання проведення фестивалю.

.

Основним критерієм відбору колективів є презентація високомистецького матеріалу, який зможе задовольнити естетичні запити слухача, а саме, кращих зразків сучасної духової музики вітчизняних і закордонних авторів. Головною художньою цінністю фестивалю буде побудова яскравого, видовищного заходу, який складатиметься з ряду підпорядкованих фрагментів, які являють собою закінчені концертні шоу і плац-програми.

.

Щодо кількості колективів, які братимуть участь у фестивалі, то на даний час їх вісім:

- духовий оркестр з Австрії ( Тіроль),

- оркестр Калуського коледжу культури та мистецтв,

- оркестр Теребовлянського коледжу культури та мистецтв (Тернопільська область),

- оркестр «Львівські фанфари» з міста Львова (дитяча музична школа №5),

- диксиленд «Мanykband»з міста Івано-Франківська,

- Тернопільський, Івано-Франківський та Долинський муніципальні духові оркестри.

.

Також ведуться переговори із мерією міста-побратима Гродзіска (Польща) про участь у фестивалі муніципального духового оркестру.

.

Рекламна кампанія цього заходу уже стартувала. Гостей запрошено не тільки зі всієї України, а із-за кордону, тому, за попередніми підрахунками, кількість учасників, які братимуть участь у фестивалі, за близько чотирьохсот.

.

Фестиваль проходитиме за конкурсною системою. Виступи оцінюватимуться за наступними критеріями:

-виконавська майстерність;

-художній рівень виконаних творів;

-відповідність обраного репертуару можливостям колективу.

.

Особливим та неординарним буде те, що конкурсним журі буде глядач. В голосуванні зможуть взяти участь всі бажаючі та віддати свій голос за той колектив, який найбільш припаде до душі.

.

Мрія долинян – на противагу сьогоднішній ситуації, створити духовий оркестр Заходу і Сходу. Це те, що зможе нас об’єднати, адже ми чутимемо один одного набагато краще, ніж після закликів наших політиків. Музичне мистецтво – завжди актуальне, потрібне і щире в намірах.

.

Просимо Вас поширити інформацію про Фестиваль, а відтак безпосередньо долучитись до його висвітлення, внісши дату проведення до плану відвідуваних заходів.

.

Уточнена і детальна програма Фестивалю буде надіслана Вам згодом.

.

Питання щодо акредитації та іншу додаткову інформацію можете отримати від координатора зв’язків із ЗМІ Галини Максимів.

.

Ел. пошта:hmaksumiw@ukr.net

Тел.. моб: 0953842099

Тел.. роб. (03477)27035


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.119sec