Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

 Пригодницький, екстремальний туризм

До цього виду туризму належать дельтапланеризм, парапланеризм, скелелазіння, альпінізм, мисливство, рибальство та інші. На сьогодні цей вид туризму в основному самодіяльний та розвивається стихійно. Рельєф місцевості в районі села Одаї Тлумацького району створює сприятливі умови для занять дельтапланеризмом. Тут протягом останніх 10 років проходять міжнародні змагання з дельтапланерного та парапланерного спорту. Дельтадроми в с. Одаїв (північно-західні вітри), с. Ісаків-Підвербці (південно-східні вітри) мають міжнародне значення.

Дельтадром Одаїв унікальний за своєю природногеологічною будовою. Природна підкова каньйону на березі р. Дністер в Одаєві довжиною 4-5 км і висотою більше до 200 м направлена на північний захід, а тому збирає усі північно-західні вітри, які створюють чудовий динамічний потік висотою до 300 м. Зустрічаючи на своєму шляху перепону, вітри утворюють на гребені берега-підкови сталі термічні потоки. Все це сприяє відмінним умовам для польотів на дельтапланах і парапланах. Такі ж умови є і на дельтадромі Ісаків-Підвербці, який використовується при південно-східних вітрах. Завдяки таким чудовим природнім умовам на цих дельтадромах уже багато років проводяться як чемпіонати України так і міжнародні змагання з дельта- і парапланерному спорту.

Ще однин чудовий майданчик для занять дельтапланеризмом існує у селі Луквиця Богородчанського району. На унікальній галявині польовий трьохсотметровий аеродром ловить вітри з усіх сторін. Ця місцевість також служить базою пластунів – спеціальний табір «Чота крилатих».

Найсприятливішими місцями для скелелазіння є комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша» в с. Бубнище Болехівської міської ради та Сокільський хребет в Косівському районі.

В Рожнятівському районі на базі туристичного комплексу «Вільні Вітри» працює другий за розміром в Україні альпін-парк. Альпін-парк - це революційно новий, модний вид активного туризму, який являє собою набір взаємозалежних атракціонів, які розміщені на висоті 1,3,5,7 метрів над землею і складаються з суцільних перешкод, подолання яких вимагає винахідливості та умінь переміщатися на висоті, підкорювати підйоми і спуски на подобу того, як це роблять альпіністи та скелелази.

Учасниками такого виду розваг можуть бути як дорослі, так і діти, причому з різним рівнем фізичної підготовки – від елементарної до спортивної. Брак та наявність досвіду, рівень спортивних умінь та навиків, а також вікова категорія учасників дозволяють визначити потрібний рівень складності перешкод і висоти атракціонів альпін-парку. Альпін-парк дозволяє не тільки чудово провести час, а й проявити свої спортивні навики, гнучкість тіла, логічність мислення. Цей вид спортивних занять об’єднує учасників, проявляє командний дух, дає можливість позмагатися і продемонструвати свої лідерські якості.

 

Запрошуємо до активного відпочинку на Івано-Франківщині!

 
e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.11sec