Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

https://numberphone.ru архивы телефонные коды стран мира.
Пішохідний туризм

Карпати – один з головних районів проведення пішохідних туристських походів. Різноманітність природних перешкод уможливлює оволодіння майже усім арсеналом прийомів техніки пішохідного туризму, орієнтування на місцевості, дозволяє повноцінно проводити навчальні заходи. Розроблені пішохідні маршрути в Карпатах є різної категорії складності: від найпростіших прогулянкових (сімейних та дитячих) до складних і багатоденних (для підготовлених туристів, III категорія складності).

Українські Карпати відносяться до середньовисотних гір, які не досягають снігової лінії і не мають льодовиків. Абсолютна більшість вершин Карпат нижче 2000 м і лише на масиві Чорногірського хребта шість вершин мають більшу висоту, з яких на території Івано-Франківщини знаходиться чотири вершини, у тому числі, найвища точка Українських Карпат г. Говерла – 2061 м, г. Бребенескул – 2036 м, г. Піп Іван – 2028 м, г. Ребра – 2001 м.

Найбільш цікаві маршрути у Карпатах йдуть хребтами гір. Так, маршрут III категорії складності проходить найвищими хребтами Чорногора, Горгани та Свідовецьким. Найбільшою популярністю серед туристів користуються маршрути Чорногірським хребтом з проходженням вершин Петрос, Говерла, Піп Іван, з відвіданням високогірних озер Несамовите, Бребенескул, Марічейка. Значною атракцією для польських пішохідних груп є маршрути колишнім польським кордоном, який проходив масивом Горгани та Чорногора і завершувався на г. Піп Іван, де розташована обсерваторія.

В Карпатах проводиться ознакування екологічних, піших та велосипедних стежок, однак загальноприйнятої та затвердженої системи в Україні ще немає. Саме тому в області у 2008 році було затверджено обласну Інструкцію зі знакування туристських шляхів. Станом на 01 липня 2011 року в області прознаковано понад 700 км туристських шляхів, з них найбільша кількість в межах Надвірнянського (понад 180 км) та Рожнятівського районів (біля 150 км), на території Яремчанської міської ради – до 140 км, у Долинському – понад 100 км, Богородчанському – понад 80 км і більше 30 км – у Верховинському районі.

В області проводиться робота щодо облаштування притулків вздовж туристських маршрутів, так зокрема у Рожнятівському районі відбудовано притулок на полонині Плісце та проведені відповідні роботи з відновлення мисливської хатинки між горами Молода і Яйко Перегінське.

 

Популярні туристичні маршрути на території Карпат:

 

II категорія складності:

- смт Ясіня – г. Чорна Клива – г. Братківська – г. Дурня – пер. Рогози –
г. Побита – г. Берть – г. Вел. Кепута – г. Буштул – г. Коретвина – г. Чорна Ріка – р.Озерянка – оз. Синевір – г. Озерна – пер. Торунський – г. Чорна Ріпа – с. Ялинкувате.

- м. Яремче – пер. Прислоп – г. Довбушанка – с. Бистриця – пер. Рогози –
г. Дурня – г. Братківська – пер. Околи – г. Татарука – г. Одяска – г. Стіг –
г. Близниця – г. Стара – с. Кваси – г. Менчул – г. Петрос – г. Говерла –
г. Бребенескул – г. Піп Іван – смт Верховина.

III категорія складності:

- м. Рахів – г. Піп Іван Мармароський – г. Стіг – г. Піп Іван – г. Говерла –
г. Кукул – пер. Яблуницький – г. Довга – г. Братківська – пер. Рогодзи –
г. Сивуля – г. Попадя – пер. Торунський – г. Чорна Ріпа – т/с Беркут.

- м. Яремче – р. Жонка – г. Довбушанка – пер. Столи – г. Чорна Клива –
г. Братківська – пер. Рогодзи – г. Сивуля – г. Попадя – г. Чорна Ріпа –
т/с Беркут.

- м. Рахів – г. Близниця – г. Братківська – пер. Рогодзи – г. Сивуля – г. Попадя – г. Чорна Ріпа – ст. Беркут.

- смт. Верховина – г. Піп Іван – г. Дземброня – г. Говерла – г. Петрос – с. Кваси – г. Близниця – г. Татарука – пер. Окола – г. Братківська – пер. Рогодзи – г. Сивуля – г. Кінець Горгану – г. Берть – г. Буштул – пер. Руський – г. Попад'я – хр. Горган – р. Розтока – оз. Синевір – г. Озерна – смт. Міжгір'я.

 

Запрошуємо до активного відпочинку на Івано-Франківщині!

 
e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.11sec