Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

Будівля вокзалу м. Івано-Франківськ


Адреса:

пл. Привокзальна,

м. Івано-Франківськ,

тел.:(03422) 005, (03422) 21-22-23


Опис:

    Залізничний вокзал було збудовано у колишньому місті Станіславові в 1866 році. В будівництві вокзалу були використані елементи мавританського стилю: вузькі напівкруглі вікна, ребристі колони. В цьому ж році була прокладена перша колія зі Львова через Станіславів до міста Ясс у Румунії. Надалі будівництво колії від Станіславова розвивалось в різних напрямках. Так у січні 1875 року був розпочатий рух на Стрий. В січні 1884 року - на Гусятин. З листопада 1891 року - на Вороненку.
    Залізничному вокзалу судилось було ввійти в історію електрифікації міста, як першій споруді, яка була освітлена електричними лампами. Роботи по електрифікації проводила відома німецька фірма "Сіменс і Гальске", перші лампи на вокзалі загорілись 13 січня 1897 року.
   На той час Станіславів став вузлом, від якого розходились в різних напрямках колії. В 1904 році міська дирекція залізниці знову звернулась до міністерства з питанням про розширення вокзалу. Роботи по перебудові вокзалу були розпочаті на весні 1903 року та закінчені в 1906 році під керівництвом віденського інженера будівництва пана Є. Балдішу. Одночасно рядом з вокзалом будувався будинок залізничної пошти, який в кінці 1905 року був зданий в експлуатацію. Після перебудови вокзалу його вестибюль мав висоту 20 м., в основі 20.5х14.3 м., довжина фасаду 200 м.
    Будівля побудована з цегли, в стилі неоренесанс. В плані має форму яка наближається до сильно витягнутого прямокутника. Архітектурним акцентом споруди є великий купол, який видніється з різних точок міста. В перші десятиліття після зведення над куполом була скульптура крилатої богині, яка з часом була втрачена та так і не відновлена до теперішнього часу.
    Залізниця починається з вокзалу. Це її обличчя, візитна картка. Без перебільшення можна сказати, що вокзал - це є своєрідна книга давніх та нових сторінок історії, з яких ми дізнаємося про вклад поколінь, їх працю та розбудову, оновлення магістралі в цілому.
    В 1999 році було зроблено реконструкції головної будівлі вокзалу, посадкових платформ, привокзальної площі. Після чого вокзал набув сучасного та естетичного вигляду: будівля розташована на відстані приблизно 600 м. на схід від вул. Грушевського, та на північ від вул. Лепкого, що є межею історико-архітектурного заповідника міста Івано-Франківськ. Вокзал був наново опоряджений ззовні, відновлені інтер'єри, розширені та вистелені новою тротуарною плиткою посадочні платформи, встановлені сучасні світильники.


Додаткові фото
e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.115sec