Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

http://www.restoran-moldova.ru/ кафе и рестораны молдавской. Молдавские кафе в москве.
Релігійний туризм

Івано-Франківська область відома багатою сакральною та духовною спадщиною. Територію області здавен населяли народи з різним релігійним віросповіданням. Збережені церкви, костели, синагоги, монастирі та скити є окрасою області та передумовою для розвитку релігійного та паломницького туризму. На сьогодні в області налічується 50 дерев’яних церков, які охороняються державою.

Найдавніші з них – Благовіщенська церква (1587 р.) у м. Коломиї, Благовіщенська церква (1600 р.) в с. Пістинь Косівського району, Різдва Пресвятої Богородиці (1615 рік) у селищі Ворохта на Яремчанщині. А в с. Розсільна Богородчанського району знаходиться дерев’яна церква Архистратига Михаїла (1848 р.), зведена без жодного цвяху.

 

У гірських селах області зустрічаються дерев’яні будівлі трьох типів: лемківські, бойківські та гуцульські. Для гуцульської школи характерні багатоярусний дах з кількома шпилями та квадратна основа будівлі. Бойківські церкви – видовжені, складаються з трьох залів, накриті спільним шатровим дахом. Лемки будували церкви з однією банею-шпилем, до головної споруди прилаштовували бокові – виходила хрестова основа.

 

Найяскравішим зразком дерев’яного будівництва є Церква Святого Духа з укріпленнями в місті Рогатин (1598 р.). Іконостас Святодухівської церкви, створений у 1650 році, вважається перлиною українського малярства.

 

Знаковими об’єктами для розвитку цього виду туризму є:

 

- Манявський скит, пам’ятка архітектури XVII ст., поблизу с. Манява Богородчанського району. Заснований у 1606 р. Й. Княгницьким, вихованцем Афонського монастиря. Скит Манявський – Хрестовоздвиженький аскетичний чоловічий монастир східного обряду (український Афон), визначний осередок духовності, культури і мистецтва України. Зараз це відреставрований ансамбль кам’яних і дерев’яних споруд, обгороджених високою кам’яною стіною з вежами і бійницями – вдалий синтез гірського рельєфу і фортифікаційних забудов.

 

- Гошівський монастир отців Василіан і церква Преображення Господнього на Ясній Горі у с. Гошеві Долиньского району, заснований у 1570 році. Місце паломництва християн з різних країн світу, які йдуть сюди, щоб помолитися чудотворній іконі Божої Матері;

- Село Погоня у Тисменицькому районі – місце паломництва християн протягом багатьох століть. За історичними довідками, ця місцевість прославилася ще за часів Данила Галицького чудотворним об'явленням Матері Божої. У XVII ст. на цьому місці виник монастир, знищений радянською владою. Навесні 2001 року віднайдено ікону, яку датують XVII ст. і вважають оригіналом чудотворного образу Погонянської  Богоматері;

 

- Духова криниця (криниця Іоана Предтечі) і каплиця - одне із священних для галичан місць, що знаходиться в урочищі Вишновець, на межі сіл Єзупіль та Сілець Тисменицького району. За віруваннями, що прийшли до нас із глибини століть, вода з цього джерела має цілющу силу. Численні перекази оповідають про чудеса зцілення незрячих. Щороку на Івана Купала біля Криниці Святого Духа відбуваються величні нічні відправи з молитвами.                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ласкаво просимо на Івано-Франківщину!
e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.11sec