Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Церква Святого Духа


Адреса:

вул. Роксолани,10,

м. Рогатин, Івано-Франківська обл.

тел.:(03435) 2-21-26, 2-17-31 

www.museum-rogatyn.at.ua

Опис:

Один з найдавніших дерев’яних храмів в Україні (1598 р.)

 

Музей-пам’ятка дерев’яної архітектури і живопису ХVI -ХІХ ст. знаходиться у західній частині міста, на пагорбі над берегом ріки Гнила Липа.

У записах центрального Державного історичного архіву України у Львові, Святодухівська церква згадується в ХІІ ст., а також в 1481, 1562 та 1567 рр. Але львівський дослідник Володимир Вуйцик до наукового обігу ввів 1598 рік, як рік створення цієї церкви, за написом на одній зі стін церкви.

Побудована вона без цвяхів. Довжина споруди становить 22 м, ширина – 7 м. Вівтар від нави відділений п’ятиярусним іконостасом, що є одним із найбільших шедеврів львівської малярської школи епохи пізнього ренесансу. Створений у 1650 р. іконостас складається з п’яти горизонтальних ярусів: предели, намісного, празничного або святкового, апостольського та пророчого. В експозиції церкви також представлений ряд інших ікон.

У 1983 р. церква стала музеєм – філіалом Івано-Франківського обласного художнього музею (тепер Музей мистецтв Прикарпаття). 

 

29 вересня року 2009 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету «Церква Святого Духа в Рогатині».

.

21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Церква Святого Духа, разом з іншими дерев'яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Робочі дні: вівторок – неділя, вихідні дні: понеділок.

Години роботи: з 9:00 до 18:00 год.

Обід: з 13:00 до 14:00 год.

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Поблизу церковної брами, що разом з огорожею оточують церковне подвір’я, розташоване невелике місце, де можна припаркувати автомобіль.

Є кнопка виклику; до входу в храм веде стежка вистелена старою плиткою (деформації, тріщини тощо). Стежка здіймається вгору (нахил невеликий, проте без сторонньої допомоги людині на візку дістатись буде важко).

Безпосередньо перед самим входом – 3 високі сходинки. На даний момент переносного пандусу немає.

Ширина дверей храму є достатньою для проїзду людини на візку.


Додаткові фото


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.033sec