Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Місто Тисмениця

Адреса:

м. Тисмениця,

Музей історії міста Тисмениця

вул. К. Левицького, 4, м. Тисмениця, 77400

тел.: +38 03436 23139

Вихідний день: понеділок

Години роботи: з 10:00 до 18:00 год.

 


Опис:

 

Перша хутрова фабрика, заснована в Україні 

 

Після отримання у 1448 р. Магдебурзького права Тисмениця починає зростати як центр кушнірства. Розвиток цього ремесла сягає сивої давнини, коли в навколишніх лісах відбувалися княжі полювання, що спонукало мешканців займатися виправкою хутра ведмедя, лисиці, зайця. Розташування міста серед річок Ворона і Стримба також сприяло розвитку цього промислу, оскільки він потребував значної кількості води.

У 1590 р. до Тисмениці з Кам'янця-Подільського прибуло кілька вірменських сімей, які володіли секретами виготовлення замшу. У 1592 р. утворилося «Товариство кушнірів і білошкірників», а у 1637 р. засновано кушнірний цех.

В 1970 році тут побудоване одне з найбільших в колишньому СРСР хутрове підприємство «Тисмениця», а у 1989 р. засноване підприємство «Тикаферлюкс». Нині в Тисмениці з населенням 9800 ос., працює 42 приватні хутрові магазини.

У музеї історії міста є окремий зал, присвячений кушнірству з макетом кушнірської хати, зразками кожухів та іншого одягу, знаряддями праці кушнірів та фотокопіями різних документів. Ряд стендів розповідають про хутрофірми «Тисмениця» та ТОВ «Тикаферлюкс».

Під час екскурсії фірмою «Тикаферлюкс» (www.tykafurlux.com.ua) відвідувачі мають чудову нагоду дізнатись про її історію та ознайомитись з повним процесом виробництва хутрових виробів.


Додаткові фото


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.025sec